top of page

Skupina/Workshop/Beseda

Maminko maluj v Ateliéru – od pocitu k porodu

 pravidelná skupinové setkání s těhotenským kreslením  www.podschody.cz

Praha - Žižkov - Biskupcova 74

M2H_2230.jpg

Workshop Maminko maluj

Skupinové setkání s těhotenským kreslením pro mateřské centrum nebo festival formou semináře s ochutnávkou.

 

S workshopy jsem se zapojila do programů festivalu Týdne respektu k porodu (2019, Příbram, Plzeň,  Jablonec nad Nisou) a festivalu Cesta ženy matky (Plzeň 2014, 2018).

Beseda Maminko maluj

Osobní příběh Maminky maluj a povídání o artefiletickém-arteterapeutickém provázení těhotných žen. 

Zkušenosti účastníků:

 

"Kreslení/malování jako forma terapie a seberozvoje je skvělý a dostupný nástroj. V těhotenství může být skvělou formou ať již zpracování nějakého stresu, specifického tématu, nebo komunikace s dítětem, prostředkem pro vytvoření času a prostoru pro sebe a utřídění svých myšlenek během kresby. Obrázek pak zůstane jako vzpomínka na období jeho vzniku a pocity při jeho tvorbě. Lektorka velmi otevřeně sdílí své zajímavé osobní zkušenosti a kresby z období dvou těhotenství, citlivě vede a tento druh kreslení, je opravdu pro každého, i kdo si o sobě myslí, že je čmáral :)"

                                                                                    ANNA ŠKVOROVÁ , porodní asistentka

Ahoj Katko,

byla jsem na tvém kurzu intuitivní kresby v těhotenství v červenci a srpnu (2014). Jsem moc ráda, že jsem byla u tebe na kurzu. Nejdůležitější dojmy, které jsem si z kurzu odnesla, byly pocity napojení se na miminko a naplnění láskou a objevení mé ale i univerzální ženské síly. Její vizualizace mi více pomohla k pochopení a uvědomění si její role v našich životech, a to nejen těch ženských -:). Kurz mi také pomohl přijmout fakt, že i když budu rodit v porodnici, bude to v pořádku a že to bude krásný zážitek. Z mého pohledu, je škoda, že kurz, jednotlivá setkání, je tak krátký. Přeji ti hodně zdaru v tom, co děláš, a krásný čas adventní.

                                                                                                           PAVLA 

 

     Dobrý den, byla jsem u vás na kreslení někdy v zimě v A centru, ještě než se narodil můj syn, teď už má půl roku, čas letí.začíná být samostatnější a tak možná brzy zase začnu kreslit. Když byl ještě v bříšku, tak jsme toho ke konci docela hodně vykomunikovali právě skrze kresbu, tak vám chci moc poděkovat za inspiraci a možnost nahlédnout do jeho světa skrze kresbu.

                                                                                                                     JANA

bottom of page