top of page

NOČNÍ LET z DRAČÍHO CHRÁMU

Updated: Oct 22, 2023

Vyběhnu do nočních ulic starobylé Prahy. Pěšky zamířím na metro, zastávku Malostranská. Sestoupím do útrob novodobé sluje a vyčkávám příjezdu vlakové soupravy.

Když nastoupím, postavím se k tyči u sólo sedadla hned u dveří. Kluk, muž, který zde sedí zahloubán v obrazovce svého mobilu, okamžitě vystřelí ze sedadla a pouští mě sednout. V obličeji, zpola zakrytém vytaženým šátkem, jsou patrné rysy jeho předků z Dálného východu.

Proč? Proč mě pouští?, rozezní se mi v hlavě. Vždyť nesem tak stará. Navíc v zimní čepici s pletenými copánky a bambulkami visícimi na jejich koncích i docela věkově nezařaditelná. Ani nejsem ponořená do energie únavy a vyčerpání, abych vypadala o deset, dvacet let starší. Ne, že bych to neuměla, ale zrovna teď tedy ne. Zastavím v sobě vnitřní dialog vedený tímto směrem. Poodstoupím z osobní roviny. Je mi jasné, že odpověď zde nenajdu.

Cvak, cvak, cvak! Sepnou se obvody těla. Jednotlivosti se složí v celkový obraz. Odpověď se vynoří...

Když jsem nastoupila a stoupla jsem si před něho, na "tapetě" zorného pole za mobilem se mu objevili Draci. Draci z mojí sukně.

(Pravda, po čtyřech hodinách v géniu loci Dračího chrámu září do světa tak nějak jinak než před tím. I já se sukní víc souzním.)

Pustil mě sednout z úcty a respektu k drakům!

Nepustil sednout mě.

PUSTIL SEDNOUT DRAKY!!!

(30. 11. 2022)


Kultury Dálného východu draky ctili a vždy se jimi inspirovali: Na rozdíl od zlého draka zobrazovaného v západní kultuře, čínský drak je dobromyslné a vlídné stvoření. Čínský drak je první ze čtyř božských tvorů. Jeho shovívavost znamená velikost, dobrotu a požehnání. Drak symbolizuje sílu a dokonalost, statečnost a odvahu, hrdinství a vytrvalost, ušlechtilost a božství. Drak překonává všechny překážky až ke konečnému úspěchu. Je energický, rozhodný, optimistický, inteligentní a zdravě ambiciózní.

24 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page