top of page

Drakem i Dračím jezdcem

Updated: Oct 22, 2023

1.12. 2022 proběhlo moje třetí setkání s Petřinou masáží. Hned po té první v červnu jsem věděla, že tohle je něco, co si chci pravidelně dopřávat, protože přes tělo teď bude vést cesta, kterou se budu o sobě něco dozvídat.

S každým setkáním jsem se v Petřině doprovodu vnořila do nějaké vrstvy a ta se pak pomyslně mohla odloupnout z hledáčku mojí pozornosti. Mohla přestat na sebe upozorňovat. Už jsem rozhýbala ztuhlost ruky, kterou chci tvořit, kterou maluji. Už jsem dovolila sobě samé se jako navztekaná gorila vyzuřit. Jsem tu do třetice. A ještě netuším, že v doznívající energii návštěvy Dračího chrámu předchozího večera se dopracujeme k mému osobnímu dračímu příběhu. Dostanu o sobě zatím nejucelenější pohled na své vnitřní nastavení, které je alfou a omegou mého života.

Petra začíná masáží zad, která se zdánlivě neliší od té klasické sportovní. Dojde k pravé lopatce: Tady něco je, oznamuje mi. Zapnu svoji vnitřní vizualizaci: To je křídlo, odpovím bezmyšlenkovitě. No ne, počkej, je to něco bloklého. No, to je zastuzené křídlo, nenechám se vykolejit. V mém hlase zní rozhodnost a jistota. Dalším masírováním se mi před očima rozvine křídlo v plné své kráse s dokonalou detailní anatomií. Svaly druhé strany zad však vyprávějí jiný příběh. ŽÁDNÉ KŘÍDLO se mi ve vizualizaci během masírování neobjeví. KŘÍDLO NENÍ. Ano i Petra všechny úpony a tonus svalů cítí pod rukama odlišně.


ŠOK! JSEM DRAK JEN S JEDNÍM KŘÍDLEM!

Ocitnu se uvnitř příběhu Bezzubky a Škyťáka. Jsem jednokřídlý drak, z hlouby srdce zaslechnu hlas. Toužebně volá svého Dračího jezdce, který by mu vytvořil křídlo tak, jako Škyťák spravil křídlo Bezzubce po vážném poranění. Tělem mi prostupuje potřeba mít svého Dračího jezdce. Kde ho vzít?

Obvody v těle jedou na plné obrátky. ŠOK a současně HLUBOKÉ POCHOPENÍ SNAD všech bolavých rovin mého života, VŠENAPLŇUJÍCÍ A VŠEPROSTUPUJÍCÍ SOUCIT. Už chápu, proč nelítám jako ostatní, pochopení. Už chápu, proč ostatním drakům jejich lety přeji a zároveň se to neobejde bez pachuti, že já ne, že nerealizuji své sny. Mizí pocity sebelítosti, viny, pocity vlastního pohrdání, ponižování, proměňují se v očištné soucitné pohlazení sebe sama.

Uvědomuji si, jaké je moje vnitřní nastavení. Skládá se mi do slov přímo před očima: Dračí energii není vlastní, aby setrvávala v pasivitě, takže abych se dokázala srovnat s tím, že nejsem letuschopný drak, abych ustála pohled na všechny kolem létající draky, a tolik to nebolelo, AKTIVNĚ JSEM PŘESVĚDČILA SAMA SEBE, že O LÉTÁNÍ NESTOJÍM. Zodpovědnost za můj život je rázem plně u mě. Není kam z ní uhnout.

Vím, že tohle bude chtít čas to integrovat do sebe. Tohle uvědomění si bude chvíli sedat, než dosedne. Každopádně do týdne se pouštím do kresby křídel už měsíc a půl rozpracovaného draka. Až v průběhu tvorby si ke své radosti uvědomím, že jsem na obrázku začala právě tím křídlem, které je zrcadlově proti mému chybějícímu.


JSEM SI DRAKEM I DRAČÍM JEZDCEM ZÁROVEŇ.


Několik dní po masáži zároveň užívám mimosmyslový vjem svého dračího těla. Prociťuji si zevnitř holografický záznam dračí kůže, která jemně hmotně obaluje mé aktuální hmatatelné tělo. Prostor, který najednou mám je mnohem větší a svými rozměry velmi příjemný. Tak akorát k roztažení křídel, k letu zvoucí.


(Sepsáno 15. 3. 2023, definitivně integrováno)


30 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page